Vijeće učenika održalo posljednju sjednicu u ovoj školskoj godini

Vijeće učenika Osnovne škole Ante Kovačića Zlatar održalo je 10. lipnja 2022. godine pod predsjedanjem Fabijana Rogine, posljednju sjednicu u ovoj školskoj godini. Najzanimljiviji dio sjednice bila je 1. točka dnevnog reda - prezentacija Erasmus+ projekta „SuperART for inclusion“ – iskustva s putovanja. U goste su nam došli učenici koji su putovali u zemlje sudionice projekta te s nama podijelili svoja nezaboravna iskustva. Učenice Martina Pavlin i Marta Kotolenko iz 8.a razreda te Laura Naumovski i Vjera Posarić iz 7.a razreda prezentirale su nam svoje doživljaje s putovanja u Portugal. Marta Brlečić i Melani Miković iz 7.b razreda te Dorijan Matejaš i Sven Posarić i 8.b razreda prezentirali su nam Slovačku, a Ela Vlahek iz 6.a razreda, Petra Brčić iz 7.a razreda te Jakov Petrović i Fabijan Rogina iz 8.a razreda upoznali su nas sa svojim putovanjem u Finsku, koje je ujedno bilo i zadnje putovanje ovog projekta u kojem je sudjelovala naša škola. Nastavak pod opširnije.

Naši gosti su nas oduševili svojim prezentacijskim vještinama te smo puno toga i naučili o navedenim zemljama. Ispričavši  svoj doživljaj s putovanja zaintrigirali su sve ostale učenike te nam dali jasnu poruku – to je prilika koja se ne propušta i koja ostaje u sjećanju do kraja života. Učenici koji su bili u Finskoj počastili su nas i njihovim slatkišima. Zahvaljujemo još jednom učenicima na podijeljenom iskustvu.

Vijeće učenika osvrnulo se još i na rad u ovoj godini, a na dnevnom redu bila je i razmjena mišljenja o temi Sretna škola: što je to? Učenici su mogli iznijeti kako gledaju na našu školu te čime su više ili manje zadovoljni. Razgovarali smo i o tome što možemo učiniti zajedno da nešto promijenimo. Sjednici je prisustvovalo 16 članova. Na sjednici je bila i školska psihologinja Katarina Biondić Kaštela.

(Katarina Biondić Kaštela)

objavio: Zvonimir Guć   datum: 19. 6. 2022.