PŠ Martinščina na izletu u Krapini i Trakošćanu

Konačno smo dočekali izlet. Ujutro sam uzbuđena došla u školu, ispred koje smo u 7:45 autobusom krenuli prema Krapini.

Iz autobusa smo izašli ispred Muzeja krapinskog pračovjeka. Najprije smo pojeli doručak iz torbe koje smo morali odložiti u kolica ispred muzeja. U muzeju nas je dočekao vodič Marko i najavio nam gledanje filma o krapinskom pračovjeku. Nakon toga smo s učiteljima i vodičem krenuli u sam obilazak muzeja. Vidjeli smo puno novih stvari koje nismo mogli ni zamisliti. Najviše me se dojmilo kako je sve krenulo od fosila, a zatim od majmuna do majmuna pa sve do čovjeka. Na samom kraju bila je mala suvenirnica gdje smo potrošili prve novčiće svog džeparca. Prošetali smo i do špilje gdje su živjeli praljudi. Nastavak pod opširnije.

Spustili smo se u Krapinu i prošetali do rodne kuće Ljudevita Gaja. Tamo nas je dočekala jedna teta koja nam je u muzeju govorila o životu Ljudevita Gaja. Najviše su me se dojmile njegove knjige i lutka u prirodnoj veličini samog Ljudevita. Učiteljica je odmah iskoristila trenutak i s njime nas poslikala. Hodali smo do zgrade županijskog središta. Župana, nažalost, nije bilo pa nas je dočekala njegova zamjenica, gospođa Jasna Petek. Pričala nam je o njihovom radu, a mi smo mogli pitati što god želimo, ali samo da je pristojno. Najbolji u tome se pokazao naš četvrtaš Dominik.

Vratili smo se do autobusa i vozili 45 minuta do Trakošćana. Najprije smo išli na ručak u sam Hotel Trakošćan. Dobili smo pohvalu naših učitelja jer smo gotovo svi sve pojeli ( bilo je jako fino). Prošetali smo se do samog dvorca Trakošćan. U njemu smo vidjeli mnogo prostorija, a meni je bila najzanimljivija ona s obiteljskim stablom. Poslije obilaska dvorca imali smo slobodno vrijeme za igru.

Uživali smo na svakom mjestu na izletu. I vrijeme nam se na kraju popravilo pa smo mogli uživati u igri u okolici dvorca. Sa super izleta u Martinščinu smo se vratili u 18,30. Jedva čekam sljedeći izlet.

(Sara Bingula, učenica 3. razreda PŠ Martinščina)

objavio: Zvonimir Guć   datum: 14. 6. 2022.