“Plastičnim čepovima do skupih lijekova”

Ove školske godine naša se škola ponovno uključila u projekt Udruge oboljelih od leukemije i limfoma Hrvatske (UOLL) pod nazivom “Plastičnim čepovima do skupih lijekova”. Cilj je akcije poticanje učenika na sudjelovanje u humanitarnim aktivnostima te razvijanje njihove svijesti o potrebi pomaganja ljudima bez obzira na socijalne, kulturalne i druge razlike. Sudjelovanjem u ovoj humanitarnoj akciji kod učenika se razvija i svijest o potrebi i dobrobiti ekološkog djelovanja pojedinca u školi, domu i lokalnoj zajednici. Od novca prikupljenog reciklažom sakupljenih čepova sufinancira se nabava skupih lijekova, medicinskih pomagala i pomoć u liječenju članova Udruge oboljelih od leukemije i limfoma. Mogu se sakupljati različiti ambalažni čepovi kao što su čepovi od boca vode, sokova, jogurta, ulja, omekšivača itd. Pozivamo učenike i njihove roditelje kao i ostale građane Zlatara da u svojim domovima prikupe plastične čepove i donesu ih u školu. Akcija će trajati do 10. lipnja. Hvala vam u ime svih potrebitih! (ravnatelj Marijan Posarić)

objavio: Nina Posarić   datum: 24. 5. 2022.