Ovaj mjesec: 2038

Nastupili smo na jubilarnom Festivalu dječje kajkavske popevke

Jubilarni, 50. Festival dječje kajkavske popevke održan je u nedjelju, 3. listopada,  u šatoru na sportskom igralištu naše škole. Tradicionalno, uz pratnju Tamburaškog orkestra HRT-a, pod ravnanjem maestra Siniše Leopolda, učenici osnovnih škola s kajkavskog govornog područja izveli su 16 novih pjesama koje su, na stihove s prošlogodišnjeg Zbora malih pjesnika, uglazbili sa svojim mentorima. U uvodu festivalske večeri mlade je pjevače, njihove mentore i nazočnu publiku uime domaćina pozdravila gradonačelnica Zlatara Jasenka Auguštan – Pentek te uime pokrovitelja, Krapinsko-zagorske županije i Hrvatskoga sabora, župan Željko Kolar i potpredsjednica Sabora Sabina Glasovac. Vrlo dobrom izvedbom popevke Moj vučitel, čiji je autor stihova Josip Stužić, našu je školu predstavio učenik petog razreda Jan Ferišak. Njegov je mentor učitelj Glazbene kulture Matija Vučković. U retrospektivnom dijelu programa izvedene su skladbe koje su po mnogočemu obilježile dosadašnja izdanja Festivala, među njima i pjesma Zlatarski kraj, zaštitna himna Festivala, koju je prije 43 godine u zlatarskoj Sokolani izveo, tada učenik šestog razreda naše škole, Mladen Hitrec. Klikni na opširnije za nekoliko fotografija. (Marijan Posarić)

objavio: Nina Posarić   datum: 6. 10. 2021.