Folkloraši naše škole uspješni na međunarodnom festivalu folklora

Učenici folklorne skupine Osnovne škole Ante Kovačića sudjelovali su u subotu, 18. lipnja, u OŠ Ksavera Šandora Gjalskog u Zaboku na Međunarodnom festivalu djece i mladeži "100 gradova svijeta". Publiku su oduševili pjesmom i plesom i za nastup dobili su diplomu. S folklorašima bila je njihova voditeljica, gđa Anita Petanjek-Macan.

Festival je organizirala Manjinska ženska udruga "TEREM" iz Bedekovčine, a riječ je o projektu Međunarodne organizacije "Lideri mira" iz Moskve, koji se provodi u različitim gradovima svijeta s ciljem okupljanja talentirane djece i mladeži svijeta, upoznavanja kulturnih tradicija naroda svijeta i stvaranja uvjeta za napredak talenata.

U programu festivala sudjelovalo je 300 djece od sedam do 17 godina. To su talentirana djeca i mladež iz Krapinsko-zagorske županije, kao i djeca s poteškoćama u razvoju iz Bedekovčine, te djeca nacionalnih manjina u Hrvatskoj: romske nacionalne manjine (KUD Romsko srce), bošnjačke (folklorni ansambl Bosana), češke (Zahrebske Slunićko, Češka Beseda), bugarske (Aneta Đurđinovski, voditeljica plesne skupine Time To Dance iz Konjščine) .

Festival je otvorila gđa Sonja Borovčak, zamjenica krapinsko-zagorskog župana, a okupljene je pozdravila i gđa Larisa Gorčakova, predsjednica Međunarodne organizacije "Lideri mira" te ravnateljica Međunarodnog festivala djece i mladeži "100 gradova svijeta", koja je na festival u Zabok stigla iz Moskve.

Ostale fotografije mogu se pogledati u fotogaleriji.

objavio: DENIS VINCEK   datum: 17. 8. 2011.