Ovaj mjesec: 2068

Za 1000 radosti – Probudi dobro u svijetu!

"Bez obzira na to tko smo, čime se bavimo, koje smo životne dobi, kakva smo materijalnoga statusa, što planiramo, volimo i što sanjamo – susret sa siromašnim bratom ili sestrom prilika je da svojim životom ostavimo trag. Da primimo nešto i nešto drugomu damo. Ostavimo li otisak dobra, naš će dar u životu, srcu dodirnute osobe postati dijelom njezine životne popudbine i možda joj zauvijek promijeniti sudbinu." Tim mislima djelatnici Hrvatskoga Caritasa željeli su nas potaknuti na akciju dobra. Hrvatski Caritas cijele je godine aktivan u provođenju različitih humanitarnih akcija. Tako provode i tradicionalnu nacionalnu humanitarnu akciju kojom prikupljaju pomoć za najsiromašnije obitelji u Hrvatskoj. Učenici naše škole odazvali su se rado i ove godine pozivu koji nosi ta akcija: "Probudi dobro u svijetu!". To nam je bila prilika da budimo i budemo dobro (u) svijetu. Darujući novčani prilog za narukvice različitih boja pokazali smo veliko srce za one kojima je pomoć najpotrebnija. Shvatili smo da je dobro plod koji nastaje kada svojim riječima, stavom i djelima nastojimo probuditi, oživjeti, potaknuti u sebi i oko sebe dobro, osnažiti ga i umnožiti. Sav prikupljeni novac uplatili smo Hrvatskom Caritasu. Zahvaljujemo svim učenicima škole koji su podržali ovu hvalevrijednu humanitarnu akciju i uključili se u nju. (vjeroučiteljice Andreja, Anita i Ivana)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 21. 1. 2020.