Terenska nastava učenika 4.a i 4.b razreda

U utorak, 10. prosinca, učenici četvrtih razreda otišli su u Zagreb na terensku nastavu. Pogledali su predstavu Heidi u Gradskom kazalištu Žar ptica, a potom se uputili u Muzej za umjetnost i obrt. Tu su razgledali stalni postav, svakodnevne uporabne predmete iz prošlosti koje su vrijedne ruke starih obrtnika pretvarale u umjetnička djela. Na radionici su se i sami okušali u izradi namještaja, u nešto manjem omjeru i od kartona. Zahvaljujući toplome danu, prošetali su se Frankopanskom ulicom i Ilicom i okusili vrevu velegrada na putu do legendarne Uspinjače. Šetnjom po Gornjem Gradu upoznali su Markov trg i crkvu, Kamenita vrata, spustili se do Krvavog mosta i prošetali Dolcem. Razgledavanje je završilo pred Katedralom. Kroz Bakačevu ulicu spustili su se na okićeni Trg bana Jelačića. Vratili su se u Zlatar u 16 sati. Klikni na opširnije za nekoliko fotografija. (Ana Marija Korpar)

center>

objavio: Nina Posarić   datum: 18. 12. 2019.