Večer matematike održana i u našoj školi

U našoj je školi u petak, 6. prosinca, održana Večer matematike na kojoj su sudjelovala 152 učenika razredne i predmetne nastave. Osim učenika matične škole na ovo zanimljivo matematičko druženje odazvalo se i nekoliko učenika područnih škola. Kroz zanimljive interaktivne radionice učenici su otkrili onu drugu, često zaboravljenu, zabavnu stranu matematike, a nove ideje i spoznaje koje su usvojili pomoći će im u rješavanju svakodnevnih matematičkih problema na kreativan način. Učenicima razredne nastave podršku u rješavanju zadataka pružili su i njihovi roditelji. Po završetku događanja za sve je sudionike priređeno nagradno izvlačenje. Prigodnim darovima nagrađene su dvije učenice: Tena Gučin iz 2.a i Veronika Krsnik iz 7.c razreda. Organizator Večeri matematike je Hrvatsko matematičko društvo, uz potporu Ministarstva znanosti i obrazovanja, a glavni je cilj popularizacija matematike i poticanje učenika na nastavak matematičkog obrazovanja. Koordinatorica matematičkog susreta u zlatarskoj osnovnoj školi bila je učiteljica matematike Tihana Hudi, a pomogli su joj učiteljice i učitelji razredne i predmetne nastave. (Marijan Posarić)

objavio: Nina Posarić   datum: 6. 12. 2019.