U našoj školi obilježeni Erasmus+ dani

Učenici 2.b i 4.b razreda sudjelovali su u radionici u povodu obilježavanja Erasmus+ dana. Naša škola uključila se u Erasmus+ projekt SuperART for inclusion radi razmjene iskustava i stjecanja različitih kompetencija s ciljem inkluzije svih učenika na međunarodnoj razini. Zadatak učenika bio je istražiti škole uključene u projekt koristeći se različitim medijima i izvorima znanja. Uz pomoć svojih učiteljica, učenici su istraživački usmjerenim učenjem usporedili obrazovne sustave Finske, Velike Britanije, Španjolske, Portugala i Slovačke s hrvatskim sustavom obrazovanja. Kao izlazne kartice nastali su plakati o spomenutim školama koje su kreirali sami učenici. Plakati su izloženi u školskoj knjižnici koja je Erasmus+ kutak naše škole. Učenici su uživali u neuobičajenom nastavnom danu, učeći aktivno, timski i suradnički te razvijajući medijsku pismenost. U fotogaleriju dodano je 15 fotografija. (Valentina Labaš i Anita Petanjek-Macan)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 8. 11. 2019.