eTwinning ambasadorica Daniela Usmiani u našoj školi

eTwinning ambasadorica pri Agenciji za mobilnost i programe Europske unije Daniela Usmiani održala je jucer u našoj školi predavanje o eTwinningu. Predavanju su nazočili svi učitelji, stručni suradnici i ravnatelj škole, a predavačica je detaljno, na primjerima eTwinning projekata koje provodi u Srednjoj školi Bedekovčina gdje radi kao nastavnica Informatike, objasnila sto je to eTwinning platforma te kako naći teme i partnere za projekte. Govorila je i o oblicima stručnog usavršavanja putem eTwinninga, onima u virtualnom obliku, ali isto tako i o mobilnostima u inozemstvo koje potpuno financira Agencija za mobilnost i programe EU, te pozvala sve na sudjelovanje na takvim webinarima i inozemnim seminarima. Istaknula je da je eTwinning platforma potpuno sigurno okruženje za virtualno provođenje projekata jer joj mogu pristupiti samo odgojno-obrazovni djelatnici. Ravnatelj Marijan Posarić zahvalio je predavačici i istaknuo da ce se organizirati i praktična radionica o eTwinningu za djelatnike naše škole koju ce voditi eTwinning ambasadorica Daniela Usmiani u kojoj ce polaznici biti potanko upućeni u to kako se registrirati na eTwinning platformi pa sve do pokretanja projekata na njoj i postavljanja materijala  nastalih tijekom njihove provedbe. (Denis Vincek)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 24. 8. 2019.