Na Državnom fotografskom natjecanju pohvaljene tri fotografije koje je snimio osmaš Leonardo Rihtarić

Naša škola već godinama, i to jako uspješno, sudjeluje na Koprivničkom salonu fotografije. Riječ je o državnom fotografskom natjecanju koje je ove godine održano 11. put. Na Salon fotografije koji se održava s imenom i pod motom ''Sretno dijete – sretna obitelj'' odazvalo se ove godine ukupno 47 autora s 282 fotografije. U toj jakoj konkurenciji - jer na natjecanju tradicionalno sudjeluju vrhunski fotografski amateri ali i profesionalci - Ocjenjivački sud u sastavu Vladimir Puž (predsjednik) te članovi: Dražen Tetec i Marijan Lisjak pohvalio je u temi Dijete/djeca kolekciju fotografija "U potrazi za knjigom 1 i 2" učenika naše škole Leonarda Rihtarića. Leonardov uspjeh još je veći jer je u temi Obitelj pohvaljena i njegova fotografija Čitateljska obitelj. Danas smo bili u Koprivnici i pogledali izložene fotografije, među kojima su i spomenuta tri Leonardova ostvaraja. Uime organizatora, Foto kino kluba Podravina, Leonardu Rihtariću iz 8.b i njegovu mentoru stručnom suradniku knjižničaru Denisu Vinceku čestitao je Krešimir Juratović. Prisjetio se uspjeha bivših učenika naše škole Jurice Pribolšana, Petre Sokolić, Marka Bingule i Matije Varge koji su prijašnjih godina također uspješno sudjelovali na Koprivničkom salonu fotografije. "Ovaj državni fotografski natječaj pokrenuli smo prije jedanaest godina kako bismo poticali hrvatske fotografe, amatere, profesionalce a pogotovu učenike da se što više bave fotografijom kao kreativnim područjem koje obuhvaća medijsku i tehničku kulturu. Zašto su naše teme dijete i obitelj? Želimo kroz fotografiju potaknuti to da u našim sredinama bude što više sretne djece i sretnih obitelji i da to ljubitelji fotografije prikažu putem svojim ostvaraja i da u konačnici bude što manje nasilja, poglavito onog vršnjačkog među mladima", istaknuo je Juratović danas na svečanom uručenju pohvalnica. Leonardo i njegov mentor zahvalili su predsjedniku Foto kino kluba Podravina Krešimiru Juratoviću, a bila je to i prilika da nakon razgledanja izložbe upoznamo središte Koprivničko-križevačke te, u povratku, Varaždinske županije. Koprivnički salon fotografije održan je pod pokroviteljstvom Grada Koprivnice. Klikni na opširnije za nekoliko fotografija. (Karlo Sviben, 8.b)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 24. 11. 2018.