Čajanka u povodu Međunarodnog dana starijih osoba

Dana 2. listopada obilježili smo Međunarodni dan starijih osoba. Naši gosti Ljubica i Vjekoslav Jurki tijekom druženja i razgovora odgovorili su na naša pitanja kako su nekad živjeli naši sugrađani. Opisali su nam način života, odnos u obitelji te nam putem fotografija pokazali njihov tijek školovanja. Pričali su nam o nekadašnjim običajima tijekom blagdana i nedjelje. Bilo je zanimljivo slušati o prijateljstvima koja su ostala za cijeli život. Upravo je to bila njihova poruka nama danas: igrajte se, družite, skačite po svježem zraku, budite djeca slobodna od stalnoga gledanja u ekrane. Izgrađujte prijateljstva jer ona prava i iskrena vrijede i ostaju za cijeli život. Zahvaljujemo našim gostima na ovom susretu te ih očekujemo i sljedeće godine. Klikni na opširnije za tri fotografije. (učenice Karitativne skupine Karla Bingula, Dora Mikulec, Valentina Mikulec)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 10. 10. 2018.