Naši učenici na Susretima za Rudija

Sa svojim prijateljem iz razreda Dorijanom Hubakom i našim učiteljem Tehničke kulture Ivanom Došlićem sudjelovao sam 12. svibnja na Susretima za Rudija u Gornjoj Stubici. Ta je manifestacija posvećena legendarnom pilotu Hrvatskoga ratnog zrakoplovstva koji je poginuo izvršavajući borbenu zadaću tijekom vojno-redarstvene operacije Bljesak. Perešina znamo i po tome što je 25. listopada 1991. MIG-om 21 tzv. JNA pobjegao u Austriju jer se nije želio boriti protiv svojega, hrvatskog naroda. Njemu u čast svake se godine u njegovoj rodnoj Gornjoj Stubici zato održavaju Susreti za Rudija, a pritom je održan i najveći aeromiting u Hrvatskoj. Prisustvovali smo tom veličanstvenom događaju, slušali smo predavanje Mala škola zrakoplovstva o povijesti zrakoplovstva te o tipovima aviona, a potom i bili na predavanju o Domovinskom ratu, što ga je organizirala Udruga branitelja Domovinskog rata "Sveti Juraj" Gornja Stubica. Na postavljenom simulatoru letenja simulirali smo i upravljanje MIG-om uza stručnu pomoć pilota i taj nam je dio bio jako zanimljiv. Na kraju smo izrađivali avione od papira. Klikni na opširnije za nekoliko fotografija. (Karlo Preis, 8.a)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 22. 5. 2018.