Naši učenici odlični na državnom fotonatječaju Gradske knjižnice Požega

Naša je škola četvrtu godinu zaredom sudjelovala u državnom fotografskom natječaju Knjiga svaki dan, koji tradicionalno u travnju organizira Gradska knjižnica Požega. Tema je ove godine bila Moja knjižnica, a na natječaj pristigle su 203 fotografije koje je snimilo 79 autora. Iz naše su škole pod mentorstvom stručnog suradnika knjižničara Denisa Vinceka sudjelovali Matija Varga i Dorijan Hanžek iz 8.b te Karlo Sviben iz 7.b razreda. U oštroj konkurenciji prosudbeno povjerenstvo, u kojemu su bili najpoznatiji hrvatski fotograf Damir Hoyka kao predsjednik te predsjednica Hrvatskoga knjižničarskog društva Dunja Holcer i ravnateljica Gradske knjižnice Požega Aleksandra Šutalo kao članovi, odabralo je 29 najboljih radova koji su bili izloženi, a među njima bila je i fotografija koju je snimio naš osmaš Dorijan Hanžek. Jučer je naš ravnatelj Marijan Posarić uručio Dorijanu, Matiji i Karlu diplome koje je poslao organizator, a Dorijana je nadario prigodnim darom. (Paula Sviben, 7.a; Irena Petrovečki)

Karlo Sviben iz 7.b te Dorijan Hanžek i Matija Varga iz 8.b s diplomama koje su stigle iz Gradske knjižnice Požega

Izložena fotografija koju je snimio Dorijan Hanžek, 8.b

objavio: DENIS VINCEK   datum: 16. 5. 2018.