Stručne suradnice iz naše škole Vlatka Prpić i Katarina Biondić izlagale u Zaboku na skupu o darovitosti

U Multimedijskom centru u Zaboku održan je u četvrtak, 19. travnja, stručni skup za odgojno-obrazovne djelatnike iz dječjih vrtića, osnovnih i srednjih škola o temi Darovita djeca – kako ih razumjeti i odgajati. Na početku skupa sve nazočne pozdravila je zamjenica župana Krapinsko-zagorske županije za društvene djelatnosti mr. sc. Jasna Petek naglasivši da i darovita djeca imaju posebne odgojno-obrazovne potrebe te bi rad s njima trebao postati standard. Glavno predavanje o temi Izazovi u roditeljstvu darovite djece i mladih održala je dr. sc. Jasna Arrigoni, profesorica s Učiteljskog fakulteta u Rijeci. Osim o problemima s kojima se svakodnevno susreću roditelji darovite djece, predavačica je u svom izlaganju govorila o položaju potencijalno darovite djece u hrvatskom obrazovnom sustavu te o potrebi za pokretanjem organiziranog sustava obrazovanja darovitih i talentiranih. Na stručnome skupu sudjelovale su kao predavačice i stručne suradnice iz naše škole Vlatka Prpić i Katarina Biondić. Tema predavanja pedagoginje Prpić bila je emocionalna diferencijacija, dok je psihologinja Biondić upoznala nazočne s mjerenjem kreativnosti tzv. EPoC testom. Supredavačice bile su pedagoginje Marina Dinjar i Vesna Tomorad, koja je bila i moderatorica cijeloga skupa. Stručne suradnice u svojim su izlaganjima predstavile sukus iskustava sa stručnoga skupa održanog zimus na riječkom Učiteljskom fakultetu o temi Poučavanje za darovitost, inovativnost i kreativnost, na kojemu je glavni predavač bio dr. sc. Taisir Subhi Yamin, svjetski poznati stručnjak u području darovitosti i kreativnosti. Skupu u Zaboku nazočili su i naši djelatnici – učiteljice Ankica Krajnik, Silvija Adanić, Anita Petanjek-Macan i ravnatelj škole. Klikni na opširnije za nekoliko fotografija. (Marijan Posarić)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 4. 5. 2018.