Predstavljanje srednjoškolskih programa i zanimanja

U utorak, 21. ožujka, održano je profesionalno usmjeravanje učenika u našoj školi koje su i ove godine organizirali Krapinsko-zagorska županija i Hrvatski zavod za zapošljavanje. Nakon riječi dobrodošlice koje je svima prisutnima uputio ravnatelj naše škole Marijan Posarić, učenicima sedmih i osmih razreda te njihovim roditeljima obratila se zamjenica župana za društvene djelatnosti mr. sc. Jasna Petek. Istaknula je važnost ovog projekta, naglasila kako su potrebe tržišta rada velike i da je nužno usmjeravanje upravo u one programe i zanimanja koja će gospodarstvu omogućiti kvalificiranu radnu snagu. Najavila je dva kratka filma o promociji deficitarnih zanimanja - jedan se odnosio na turističko-ugostiteljski sektor, a drugi na sektor građevinarstva i metalurgije - koje su učenici i roditelji potom i pogledali. Uslijedilo je obraćanje predstavnice HZZ-a gospođe Božić, predsjednika Udruge obrtnika grada Zlatara Darka Varge te predstavnika pet srednjih škola koji su prisutnima predstavili programe škola iz kojih dolaze (SŠ Zlatar, SŠ Bedekovčina, SŠ Konjščina, SŠ Zabok, ŠUDIGO). Na kraju izlaganja učenici i roditelji obišli su s velikim zanimanjem info-pultove srednjih škola na kojima su dobili dodatne informacije o određenim programima i zanimanjima te su im podijeljeni informativni letci. U fotogaleriju dodane su 24 fotografije. (Vlatka Prpić)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 29. 3. 2018.