Završnica projekta "Čitajmo zajedno - čitajmo naglas: zaboravljene knjige"

Danas, na satu SRO-a, učenici 3.a razreda su prezentirali sve što su radili na nacionalnom projektu za poticanje čitanja čiji je nositelj naša škola. Prezentaciju su došle popratiti i naše školske stručne suradnice – školska pedagoginja Vlatka Prpić i školska psihologinja Katarina Biondić. Na početku su učenici Nika Hunjet, Luka Srebačić, Leon Čleković i Petra Brčić ukratko upoznali naše drage gošće sa svime što se radilo na projektu: od odabira pripovijetke Slavka Kolara Na leđima delfina, zajedničkog čitanja, analiziranja djela na satu lektire do koreliranja s Medijskom kulturom u obliku kratke dramatizacije i dva audiouratka te Likovnom kulturom gdje su učenici u skupnom radu stvorili stripove o uzbudljivim dogodovštinama glavnog junaka - vragolana Macana Buzdovana. Posebno se potrudila naša mala, ali hrabra, glumačka ekipa u sastavu: Laura Naumovski, Vjera Posarić i Jurica Pavlek, čija je gluma izmamila osmijehe, ali i iskrena iznenađenja na licima naših gošća. Pod velikim smo odmorom (prema želji učenika) odvojili i malo vremena za glumu pred našom učiteljicom pripravnicom Kristinom Sviben, a kako je sve to izgledalo, pogledajte u fotogaleriji. (Blanka Sviben)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 8. 3. 2018.