Dvije fotografije Matije Varge postavljene na izložbi u središtu Zagreba

Danas smo Matija Varga, Jurica Hađar i ja s našim knjižničarom Denisom Vincekom posjetili 10. Izložbu digitalne fotografije u Osnovnoj školi Dr. Ivan Merz u središtu Zagreba. Sudjelovali smo na tom državnom fotonatječaju s četiri fotografije i razveselila nas je pozivnica na izložbu. Bili smo sretni jer je naša jedna fotografija prošla. Konkurencija je bila velika jer je fotografije poslalo 197 učenika iz čak 54 škole iz cijele Hrvatske - i to ukupno 420 fotografija. Kad smo stigli na izložbu, veselju nije bilo kraja kad smo vidjeli da su izložene čak dvije fotografije koje je snimio Matija. Rezultat je to bolji nego lani kad je bila izložena fotografija koju je snimio Vilim Kobeščak. Radimo, učimo i ovogodišnji je uspjeh znak da smo na dobrom putu. Knjižničarka Vesna Šredl provela nas je kroza školu, a primio nas je i ravnatelj Zvonko Piljek i priredio iznenađenje. Ručak za nas trojicu i našega knjižničara. Rekao nam je da obvezno sudjelujemo dogodine i zaželio nam sreću. Mi smo osmaši i nećemo moći slati naše radove na natječaj, ali vjerujem da će nas u školi netko naslijediti i biti uspješan kao i mi. Nakon posjeta izložbi i školi prošetali smo središtem Zagreba koji je već u adventskom ozračju. Uslijedilo je tracionalno fotografiranje na kocki, posjet Zagrebačkoj katedrali i tiha molitva u njoj te povratak u naš Zlatar. Klikni na opširnije za pet fotografija. (Jurica Hađar, 8.b)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 16. 11. 2017.