Tomislav Tovernić sa svojom fotografijom na državnom fotonatječaju uz Međunarodni dan pismenosti

U školskoj knjižnici obilježen je također Međunarodni dan pismenosti. Učenici iz Novinarske skupine izradili su sa svojom voditeljicom Irenom Petrovečki edukativni plakat u kojemu možete naći podatke o tome koje su to osobe nepismene te koliko nepismenih ima u svijetu, a koliko u Hrvatskoj. Istodobno, učenik 6.a Tomislav Tovernić sudjelovao je sa svojom fotografijom Zagor u rukama mladog ribara pred zalazak Sunca, pod mentorstvom školskoga knjižničara Denisa Vinceka, na 12. državnom fotonatječaju "Smiješak… čitajte" u organizaciji Hrvatskoga čitateljskog društva. Ovo je treća godina zaredom kako naša škola i na taj način obilježava Međunarodni dan pismenosti. Autor uspješne fotografije Tomislav Tovernić ispričao je danas članovima Fotografske skupine o nastanku fotografije i uputio ih o čemu treba voditi računa kada se fotografira u specifičnim uvjetima. Potom je, nakon tako edukativno provedena tri mala odmora u školskoj knjižnici, nastala zajednička fotografija. (Irena Petrovečki)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 19. 9. 2017.