Ovaj tjedan: 717
Danas: 101
Događajnica

Uspjeh našeg učenika

U subotu, 4. veljače ove godine, osvojio sam svoju prvu medalju na skijanju. Na vratima škole vidio sam plakat na kojem je pisalo da je u subotu prvenstvo Krapinsko-zagorske županije u skijanju za djecu do 12 godina. Zamolio sam tatu da me povede na to natjecanje i on je pristao. Prijavili smo se na natjecanje putem maila. Cijelu sam subotu bio uzbuđen zbog natjecanja. Pitao sam se koji ću startni broj dobiti, kako ću skijati, hoću li biti prvi i slično. Za taj dan vremenska prognoza bila je: toplo i više od 10 Celzijevih stupnjeva. Zabrinuo sam se hoće li uopće biti natjecanja. U tri sata tata i ja smo krenuli prema Svetom Križu Začretju, gdje je trebalo biti natjecanje. Spakirali smo svu opremu, od skija, štapova, kacige, naočala do rukavica. Uzeli smo i nešto za jelo i piće, jer nikad se ne zna. U Začretje smo došli u pola četiri i bili smo prvi jer je natjecanje trebalo početi tek u 17 sati. Dobio sam startni broj 1. Dok smo čekali druge natjecatelje, šetali smo i slikali se. Prije početka utrke odskijali smo probnu vožnju. Staza je bila kratka, imala je tek šest vratiju. Krenuo sam prvi i trebalo mi je 10, 11 sekunda da dođem do cilja. Na kraju sam osvojio drugo mjesto, dobio sam medalju i vrećicu s darovima i bio sam vrlo sretan. Poslije utrke smo se igrali na snijegu, grudali se. Bilo je i jela i pića. Sretni i zadovoljni vratili smo se kući s medaljom. (Štef Valjak, 4. a)