Lucija Raškaj o svojoj nagradi na državnoj razini Nacionalnoga kviza za poticanje čitanja

Sudjelovala sam u Nacionalnom kvizu za poticanje čitanja. U školskoj knjižnici rješavali smo kviz tražeći odgovore po knjigama i u enciklopediji na internetu. Kad sam saznala da su me izvukli, bila sam užasno uzbuđena. U utorak, 15. studenoga, krenuli smo u 10:15 sati školskim kombijem u Zagreb, na mjesto gdje su se dodjeljivale nagrade. Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu bila je ogromna, predivna dvorana kojom se najednom začulo moje ime. Prije toga slušali smo glumce Roberta Kurbašu i Doris Pinčić Rogoznicu kako prepričavaju ulomak iz knjige "Ljeto za pamćenje". Bilo mi je jako zanimljivo. U natjecanju su sudjelovale 202 skole i 1400 učenika iz cijele Hrvatske, no samo rijetki imaju znanje i sreću. Kad sam čula svoje ime, iznenadila sam se jer nisam to očekivala. Ustala sam sa stolca i krenula po svoju nagradu. Dobila sam slikovnicu o kućnim ljubimcima, no nije mi bila bitna nagrada, nego to što sam bila izvučena i što sam sudjelovala. Roko Crčić, Karlo i Vid Adanić, Karla Posarić i Mateo Raškaj bili su prijatelji koji su se sa mnom veselili nagradi. Klikni na opširnije za šest fotografija. (Lucija Raškaj, 7.a)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 22. 11. 2016.