47. Zbor malih pjesnika

I ove su se  godine, pod budnim okom učiteljice gđe Blanke Sviben, okupili najmlađi autori stihova na kajkavskom narječju. 47. Zbor malih pjesnika održan je u subotu, 24. rujna,  u dvorani OŠ Ante Kovačića. Na natječaj je pristiglo 328 pjesama iz 48 škola kajkavskog govornog područja. Za izvođenje na Zboru malih pjesnika odabrala je prosudbena komisija (gđa Željka Horvat-Vukelja, prof.; gosp. dr. sc. Joža Skok i gosp. dr. sc. Ivo Kalinski) 43 pjesme. Krasnoslovili su ih sami autori odjeveni u narodne nošnje svog zavičaja. Našu školu predstavljale su učenice Ana Latin s pjesmom Grunt i prošlogodišnja osmašica Ivona Habuš s pjesmom Hižica. Dragi naš kaj odzvanjao je i u izvedbama školskog zbora pod vodstvom gđe Josipe Hopek. U fotogaleriju dodano je 18 fotografija. (Lucija Raškaj i Mateo Raškaj, 7. a, mali knjižničari)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 28. 9. 2016.