Državna smotra projekata iz područja Građanskog odgoja i obrazovanja

Državna smotra projekata iz područja Građanskog odgoja i obrazovanja održana je 21. svibnja 2016. u Zagrebu u Gornjogradskoj gimnaziji i Gimnaziji Tituša Brezovačkog. Učenice skupine Odgoja za demokratsko građanstvo predstavljale su našu školu s projektom "Djeca potrošači". Učenice koje su predstavile projekt su Jadranka Bingula, Marta Kunić, Dorotea Bajzek i Patricija Hanžek.

Na početku pozdravili su nas domaćini gđa Jadranka Žarković Pečenković, ravnateljica Agencije za odgoj i obrazovanje, i Ines Loknar, predstavnica Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta. Učenici Gornjogradske gimnazije pripremili su glazbeni i scenski nastup za sudionike smotre.

Nakon toga slijedio je najvažniji dio – prikaz i obrana projekata. Pri predstavljanju projekta nismo imale tremu. Izlagale smo sigurno i uvjerljivo. Uspješno smo obranile naša znanja i stavove o djeci potrošačima pred prosudbenim povjerenstvom. Prosudbeno povjerenstvo činile su gđa Snježana Kegel i gđa Dragana Rakonca, obje diplomirane učiteljice. Pohvalile su odabir teme, naglašavajući kako edukacija o potrošačkim pravima nije potrebna samo djeci nego i odraslima. Također, članice povjerenstva dale su nam prijedloge i smjernice za dalje djelovanje naše skupine Odgoj za demokratsko građanstvo.

Za sve sudionike smotre pripremljen je domjenak s ukusnim jelima. Prije polaska u Zlatar prošetale smo Gornjim gradom i uživale u razgledanju kulturnih i povijesnih znamenitosti.

Radujemo se istraživanju novih tema Građanskog odgoja i obrazovanja sljedeće školske godine.

U fotogaleriju dodano je 18 fotografija.

Dorotea Bajzek, 7.b
Jadranka Bingula, 7.b
Marta Kunić, 7.b
Patricija Hanžek, 6.a

objavio: DENIS VINCEK   datum: 8. 6. 2016.