Marko Bingula pobjednik Nacionalnoga kviza za poticanje čitanja

Knjižnice grada Zagreba objavile su da je Marko Bingula, učenik 8.c razreda, pobjednik Nacionalnog kviza za poticanje čitanja na razini naše škole. Uz pomoć dvije knjige i enciklopedija na internetu trebalo je odgovoriti na pitanja vezana uza svjetlost. U kvizu su, osim Marka Bingule, sudjelovali Marko Stažnik, Patrik Raškaj, Gordan Vuk i Ivona Huljak iz 8.b razreda uz mentorstvo našega školskog knjižničara, a na pitanja su odgovarali na početku Mjeseca hrvatske knjige na računalima u školskoj knjižnici. Na završnici u Zagrebu Marko Bingula bit će u bubnju s imenima pobjednika ostalih škola u borbi za glavnu nagradu, a to je tablet računalo, te za niz utješnih nagrada. Ovo je peti put da naša škola sudjeluje u Nacionalnom kvizu za poticanje čitanja i da se pobjednik iz naše škole bori na završnici s pobjednicima iz ostalih škola. Poželimo Marku sreću! (Ivona Huljak, 8.b)

objavio: Nina Posarić   datum: 4. 11. 2015.