Dan otvorenih vrata škole

Dan hrvatskog folklornog plesa

30. travnja 2015.

Dani otvorenih vrata škole već se tradicionalno održavaju svake školske godine u OŠ Ante Kovačića u Zlataru, a ove ga godine obilježavaju učenici i učiteljice razredne nastave.

Tema ovogodišnjih dana je obilježavanje Svjetskog dana plesa. Tijekom dana bit će radionice hrvatskog folklornog plesa koje će održati članice Ansambla narodnih plesova i pjesama Hrvatske LADO, a u razredima sa svojim učiteljicama učenici će imati aktivnosti  na temu zagorskog folklornog plesa.

Od početka ovog polugodišta održali smo niz likovnih i glazbenih radionica, proučavali ples putem projekata. Osim toga, učenici su sa svojim učiteljicama vrijedno vježbali narodne plesove Hrvatskog zagorja koji će biti prezentirani na završnoj svečanosti Hrvatskog folklornog plesa 30. travnja 2015. u 12 sati u školskoj športskoj dvorani.

Tijek događanja:

1.razred

10.15 - Folklorna plesna radionica s članicama Lada u školskoj dvorani

11.00 – Izrada tradicijskog nakita – klaruš, likovna radionica

10.15 - Folklorna plesna radionica s članicama Lada u školskoj dvorani

11.00 – Izrada zagorske narodne nošnje, likovna radionica

3.razred

10.15 - Izrada tradicijskog djevojačkog oglavlja Hrvatskog zagorja

11.00 – Folklorna plesna radionica s članicama Lada u školskoj dvorani

4.razred

10.15 – Izrada licitarskog srca, likovna radionica

11.00 – Folklorna plesna radionica s članicama Lada u školskoj dvorani

12.00 –Završna svečanost Dječji plesovi Hrvatskog zagorja u školskoj dvorani

Područne škole će se također svojim aktivnostima priključiti obilježavanju Svjetskog dana plesa i otvoriti svoja vrata za sve zainteresirane.

U PŠ Donja Batina vrata se otvaraju u 14 sati kada će učenici prigodnim programom prezentirati naučene plesne igre. Program će se nastaviti susretom s gostima iz KUDa Belec koji će predstaviti svoj rad i program prezentirajući svoje nošnje, plesove, tamburašku sekciju… Druženje roditelja, učenika i gostiju, uz likovnu radionicu gdje će se moći okušati u izradi cvjetova i ukrasa od krep-papira, trajat će do 17 sati. Voditeljice aktivnosti su učiteljice Đurđa Kostanjevečki i Ana Marija Korpar.

Aktivnosti u PŠ Martinščina trajat će od 11.30 do 15.00 sati. Učenici će taj dan, integriranom nastavom, kroz hrvatski jezik, glazbenu i likovnu kulturu obilježiti Svjetski dan plesa. U 14.00 sati otvorit će se vrata roditeljima i gostima, kada će učenici, prezentacijom svog ovogodišnjeg projektnog zadatka ,na izuzetno lijep, kreativan i zanimljiv način dočarati ljepotu zavičajnih plesova. Nakon toga nastavit će se druženje uz vesele plesne korake. Voditeljice aktivnosti su učiteljice Valentina Lebić Naumovski i Ljiljana Mutak. (Anita Petanjek-Macan, Vlatka Prpić)

objavio: Nina Posarić   datum: 28. 4. 2015.