Četvrtaši u školskoj knjižnici učili kako pretraživati internet

Učenici 4.a i 4.b razreda imali su u petak, 30. studenoga, nastavne sate u školskoj knjižnici. Bavili su se pretraživanjem interneta i naučili razliku između internetskih preglednika i pretraživača. Podsjetili su se svih programa kojima pregledavaju internet te naučili od koje godine postoji Google. Uz knjižničara gosp. Denisa Vinceka na satima bile su i njihove razredne učiteljice gđa Ankica Krajnik i gđa Marina Sviben Tretinjak.

Najzabavniji dio sata bio je rad na računalima kada su učenici, glumeći detektive, sami pretraživali internet kako bi došli do traženih informacija. Budući da je pred nama blagdan svetog Nikole, na kraju smo odslušali pjesmu o tom omiljenom svecu koju su izveli Klinci s Ribnjaka, a učenici su dobili zadatak da kod kuće ili u školskoj knjižnici, pretražujući internet, sami pronađu tekst pjesme čiji su spot na satu na Youtubeu odgledali.

Učenici 4.a u ponedjeljak, 3. prosinca, ponovno su sa svojom učiteljicom gđom Ankicom Krajnik posjetili školsku knjižnicu i u čitaonici uredili pano na kojemu su vrlo pregledno prikazali što su sve o pregledavanju i pretraživanju interneta na satu naučili.

Kod nas je u knjižnici uvijek veselo. Na fotografiji su učenici koji su uredili pano (dolje).

objavio: DENIS VINCEK   datum: 5. 12. 2012.