Naši nogometaši odličnom igrom plasirali su se u finale

U srijedu, 24. listopada, održalo se prvo kolo nogometnog natjecanja među osnovnim školama Krapinsko-zagorske županije. Natjecanje se odigralo u Kraljevcu na Sutli. Svaka školska momčad izabrala je najbolju desetoricu za natjecanje.

Našu školu predstavljali su sljedeći učenici: Josip Pribolšan, Dario Miškec, Jan Pukljak, Josip Perak, Sven Štahan, Mihael Škrlec, Ivan Valjak, Martin Posarić, Mirko Brčić i Jan Stjepan Dominić. Prvu utakmicu naša momčad izgubila je rezultatom 2 : 4 od OŠ Zlatar Bistrice. Momčad nije imala sreće te se malo opustila početkom utakmice.

U drugoj utakmici nogometaši OŠ Ante Kovačića pobijedili su ekipu OŠ K. Š. Gjalskog rezultatom 6 : 2. U trećoj utakmici, koja je bila i odlučujuća za prolaz u drugo kolo, momčad je izvanrednom igrom pobijedila domaćine, OŠ Pavla Štoosa rezultatom 2 : 1. Utakmica je bila teška te su dečki pokazali kvalitetu, slogu te izdržljivost. Tako su se plasirali u drugo kolo županijskog natjecanja.

Drugo kolo nogometnog natjecanja održalo se u Bedekovčini u sportskoj dvorani u utorak, 27. studenoga. Kolo je počela utakmica između OŠ Đurmanec i OŠ F. H. Kiša, koja je završila rezultatom 2 : 0 na strani Đurmanca. U drugoj utakmici na red je dosla naša momčad. Kao u u prvom kolu, momčad je ušla opušteno u igru te je rezultatom 2 : 1 izgubila od OŠ Tuhelj.

U drugu utakmicu naša momčad ušla je ozbiljno te rezultatom 6 : 4 pobijedila OŠ iz Lobora. U trećoj utakmici naša momčad išla je samo na pobjedu jer ih je samo pobjeda mogla poslati u finale natjecanja. Rezultat posljednje utakmice (protiv Đurmanca) je 3 : 2 na našoj strani. Dečki su spuštenih glava otišli prema svlačionici misleći da su ispali, no iz svlačionice su izišli ponosni, podignutih glava! Za to je zaslužna cijela momčad, ali i prof. Škrlec, koji je davao savjete ekipi tijekom utakmica te im javio radosnu vijest o prolazu!

Momčad je ponovno pokazala slogu i kvalitetu te su zasluženo ušli u finale natjecanja. Finale se održava 19. ožujka 2013. godine. Igrat ćemo protiv Đurmanca. (Jan Stjepan Dominić, 8.b)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 3. 12. 2012.