Prvi put na Znanstvenom pikniku

Ove su godine, po 12. put,  Institut Ruđer Bošković, Udruga profesor Baltazar te Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET organizirali manifestaciju „Znanstveni piknik“. Znanstveni piknik  projekt je popularizacije znanosti i umjetnosti na otvorenom prostoru čiji je glavni cilj promovirati znanost u najširem smislu, ali i zainteresirati mlade ljude da odaberu znanost kao svoj životni poziv. Događanje je osmišljeno kao neformalno druženje sa znanošću pa je stoga i odabran format „piknika” koji najbolje predstavlja upravo ono što se želi poručiti: znanost je zabavna! Program Znanstvenog piknika sastoji se od niza predavanja, prezentacija i radionica. Po četvrti put ova se manifestacija održava u našoj županiji, a prvi put ove godine na njoj je sudjelovala i naša škola kao izlagatelj. U petak i subotu, 6. i 7. listopada, u Gornjoj Stubici u perivoju Dvorca Oršić, među 60-ak izlagatelja, iz osnovnih i srednjih škola te drugih obrazovnih institucija, istakao se i naš štand. Naše su učenice Petra Benko, Klara Biškup, Karla Bručić, Paula Špoljar, Ena Juriša, Lorena Kulfa, Ema Runjak, Teodora Teški i Ela Vlahek vrijedno radile kako bi privukle posjetitelje i zainteresirale ih za naše radove, izrađujući kozmetičke preparate od prirodnih i lako dostupnih sastojaka.  Posjetitelji su se uključivali u samu izradu kozmetike te su neke od preparata i ponijeli kući. Čestitamo našim osmašicama  i njihovim mentoricama Martini Kušer, Mireli Lebić Popov i Martini Kurečić Mijatović na izvrsno odrađenom zadatku! Klikni na opširnije za više fotografija. (Mirela Lebić Popov)

objavio: Nina Posarić   datum: 11. 10. 2023.