Djevojčice u STEM-u

Polako smo stigli i do posljednje aktivnosti u našem zajedničkom projektu Djevojčice u STEM-u koju je obilježila međusobna suradnja škola.  Cilj ovog zadatka je suradnja i razmjena ideja između škola uključenih u projekt. Zajedno sa Osnovnom školom Martijanec odradile smo posljednji izazov ovog projekta. Naš zadatak je bio predstaviti neki recept karakterističan za kraj iz kojeg dolazimo te osmisliti jednostavan STEM izazov. Preko Microsoft Teams kanala održale smo sastanak kako bi se uključene učiteljice i učenice iz Zlatara i Martijanca upoznale. Nakon iznesenih prijedloga, ubrzo smo se usuglasile da ćemo ostalima predstaviti recept za domaće štrukle sa sirom. Također, međusobno smo podijelile zaduženja. Tako su učiteljice i učenice iz Osnovne škole Martijanec osmislile zanimljive zadatke kojima su povezale zagorske štrukle s izazovima iz STEM područja.

Za naš zadatak bile su potrebne kulinarske vještine. Naše djevojčice 7. i 8. razreda su vješto, uz veliku pomoć naše kuharice Brankice napravile štrukle sa sirom. Zabavile smo se u zajedničkim aktivnostima. Tijek izrade štrukla možete pogledati u nastavku.

(Nikolina Hršak, Nina Posarić)

objavio: Nina Posarić   datum: 4. 7. 2023.