Pomladak Crvenoga križa

I ove školske godine učenici 4.a su se s oduševljenjem uključili u izvannastavnu aktivnost Pomladak Crvenog križa koja djeluje već dugi niz godina u našoj školi. Cilj nam je upoznati se s djelovanjem organizacije Crvenoga križa u Hrvatskoj i u svijetu, naučiti pravodobno i na pravilan način pružiti prvu pomoć i samopomoć. Važno nam je učenike potaknuti na volonterstvo, na razvijanje osjećaja solidarnosti i tolerancije, timskog rada, empatije i prijateljstva među svim učenicima. Postavljene zadatke ostvarujemo kroz radionice i uključivanjem u akcije koje se provode u našoj školi te akcije koje naša škola provodi u suradnji s lokalnom zajednicom.

Voditeljica
Ankica Krajnik

U našoj školi djeluje izvannastavna aktivnost Pomladak Crvenoga križa čije su zadaće zaštita i unaprjeđenje zdravlja, pomoć zajednici, razvijanje prijateljstva, širenje znanja. Učenici uče osnove pružanja prve pomoći. Prva pomoć je skup postupaka kojima se pomaže ozlijeđenoj osobi ili iznenada oboljeloj osobi na mjestu nesreće prije dolaska ekipe Hitne pomoći, liječnika ili drugih kvalificiranih medicinskih djelatnika. U izvannastavnoj aktivnosti sudjeluju učenici od petog do osmog razreda.

Voditeljica
Martina Kurečić Mijatović