Odgoj za demokratsko građanstvo

Izvannastavna aktivnost Odgoj za demokratsko građanstvo u našoj školi djeluje već šest godina.

U sklopu Odgoja za demokratsko građanstvo učenici se bave različitim temama građanskog života. Sadržaji aktivnosti usmjereni su na razvoj socijalnih vještina, razvoj kritičkog mišljenja, na razumijevanje društvenih procesa, demokracije i aktivnog građanstva, volonterstvo, aktivizam mladih, zaštitu potrošača i slično.

Učenici naše škole posljednjih su se godina bavili različitim temama: istraživali su nematerijalnu kulturnu baštinu zlatarskoga kraja, bavili su se proučavanjem potrošačkih navika djece i pravima potrošača općenito. Ove školske godine bavimo se ekološkom temom – proučavamo otpad te mogućnosti recikliranja otpada.

Nadamo se da će nam stečena znanja pomoći da postanemo aktivni i odgovorni građani grada Zlatara i naše domovine.

Voditeljica
Kristina Fruk