Karitativna skupina "Buđenje"

Ove školske godine u našoj školi okupila se mala, ali vrijedna ekipa koja želi tijekom školske godine poticati na socijalnu osjetljivost i na konkretno socijalno djelovanje. Skupina broji sedam članova.

Cilj je organiziranja ove skupine promicanje obilježja i znakova pripadnosti kršćanskoj zajednici. Kroz konkretne akcije ova skupina nastoji promicati poštovanje, pomaganje, odricanje i uči kako prepoznati čovjeka u potrebi. Tako želimo da se kod svih učenika razvija svijest o potrebi pomaganja i poštivanja svakog čovjeka.

Karitativna skupina osmislila je godišnji plan realizacije karitativnog djelovanja:

• radionice
  • izrada plakata i drugih sadržaja
  • rad na projektu "Škole za Afriku" – priprema materijala i prodaja u svrhu sakupljanja novca za pomoć djeci u Africi
  • konkretna pomoć na terenu izvan škole
  • poticanje učenika na razini cijele škole na uključivanje u humanitarnu akciju, posebno u korizmi kada se pripremamo za najveći kršćanski blagdan (Uskrs)

Vjerujemo da će naš trud i zalaganje za ljude u potrebi biti poticaj široj školskoj i mjesnoj zajednici te da ćemo svojim trudom i dobrom voljom nekome vratiti radost i nadu.

Karitativnu skupinu "Buđenje" vodi vjeroučiteljica Anita Martinić (zamjena Andreja Jurki).