Short-term joint staff training event u Hrvatskoj
Domaćin: Osnovna škola Ante Kovačića, Zlatar
Studeni 2018.

Na radionici će učitelji naučiti pristupiti, analizirati, procijeniti i stvarati medije. Naučit će kako napraviti i kako montirati (uređivati) radijske emisije pomoću besplatnog programa Audacity. Tema radijske emisije bit će Erasmus KA229 partnerstvo. Mogući oblik radijske emisije je grupni intervju. Učitelji će morati raditi sami, a proizvod će biti radijska emisija od deset minuta. Učitelji će posjetiti jednu lokalnu i jednu regionalnu radijsku postaju. Radijska emisija može se postaviti na mrežnu stranicu projekta. Tijekom ove aktivnosti, učitelji će imati priliku sudjelovati u radionici.
Glavni ciljevi ove aktivnosti:
1. Otvorit će se pitanja vezana uz razinu medijske pismenosti i medijskog obrazovanja u svakoj od partnerskih škola
2. Rasprava o oblicima aktivnosti koje podupiru razvoj medijskog obrazovanja i o aspektima metodike poučavanja u tom području
3. Razmjena primjera dobre prakse.

Rezultati za učitelje:
- učitelji će moći procijeniti opću spremnost djetetove orijentacije u svijetu medija
- učitelji će saznati više o strategijama učenja kroz igru
- učitelji će podijeli primjere dobre prakse
- učitelji će moći komunicirati na engleskom jeziku

Učitelji će steći iskustvo u stvaranju školskog radijskog programa.

"The European Commission support for the production of this publication does not constitute an endorsement of the contents which reflects the views only of the authors, and the Commission cannot be held responsi­ble for any use which may be made of the information contained therein."

Za sigurniji internet