Ukupno: 720099

Svjetski dan plesa

Svjetski dan plesa, koji se od 1982. godine slavi 29. travnja, obilježava se širom svijeta čitanjem međunarodnih i nacionalnih poruka posvećenih plesu. Ova inicijativa potekla je od UNESCO-ovog Međunarodnog odbora za ples pri Međunarodnom kazališnom institutu za ples ITI, koji je odabrao rođendan Jeana Georgesa Noverrea, začetnika modernog baleta i jednog od najznačajnijih plesnih reformatora, kao dan Svjetskog dana plesa.

Učenici razredne nastave su obilježili Svjetski dan plesa kroz plesnu radionicu. Veliki četvrtaši, članovi Dječje folklorne skupine Cvrgudan, podučavali su učenike od 1. do 3. razreda hrvatske tradicijske plesove primjerene dječjem uzrastu. Svi su bili izuzetno pažljivi i uspješno su naučili tri plesa. Ovo je divan način promicanja plesne kulture i zajedništva među učenicima.

Kako je izgledao ples naših učenika možete pogledati OVDJE.

Klikni na opširnije za nekoliko fotografija.

objavio: Zvonimir Guć   datum: 9. 5. 2024.