KAJ i ŠTO u Cerniku

U petak, 25.11.2023.učenici naše škole Greta Cvetko, Anton i Adam Adanić i njihovi mentori Ankica Krajnik i Matija Vučković gostovali su u Cerniku na  30. susretu malih pjesnika Slavonije i Baranje. Vrlo srdačan doček i prijem bio je u Osnovnoj školi „Matija Gubec“ Cernik koja je i organizator susreta.
Našu školu i naš kaj predstavili smo kratkim programom. Toplinu kajkavskog izričaja Greta je dočarala interpretacijom pjesme Zagorska reč autorice Neve Dragčević iz OŠ Krapinske Toplice s ovogodišnjeg zlatarskog Zbora malih pjesnika. Mali tamburaši Anton i Adam izveli su splet zagorskih pjesama. Nastup naših malih kajkavaca bio je nagrađen velikim pljeskom.
Posjet Cerniku domaćini su obogatili razgledavanjem Franjevačke crkve i samostanske knjižnice te Biblijsko-arheološke izložbe u samostanu. Nakon zajedničkog druženja puni dojmova uz pozdrave novostečenih prijatelja krenuli smo iz široke slavonske ravnice prema našem Zlataru. Klikni na opširnije za nekoliko fotografija. (Ankica Krajnik)

objavio: Zvonimir Guć   datum: 28. 11. 2023.