Terenska nastava 5.a i 5.b razreda

Učenici petih razreda posjetili su Zoološki vrt grada Zagreba i Kazalište „Žar ptica“ 14. studenog. Terensku nastavu su započeli predstavom „Ako kažeš, gotov si!“ u izvedbi naših glumaca: Amande Prenkaj, Nataše Kopeč, Lucie Stefanie Glavich Mandarić, Marka Hergešić, Petra Atanasoski i Bogdana Ilića.

Predstava uključuje četiri ispovijesti žrtava bullyinga postavljene u okvir pomaknutog realityja pod vodstvom Majstora ceremonije, utjelovljenja ultimativnog bullyja. Protagonisti su prepoznatljiva lica iz školskih klupa. Ena je zbog kožne bolesti i poruge kolega prisiljena stalno mijenjati škole. Senzibilni Tomica razbija stereotip o tome da dečki nikad ne plaču. Bela ljubav i ostvarenje pronalazi u kiši lajkova. Nika mrzi top liste i pribojava se da će završiti na dnu školskog hranidbenog lanca. A tu je i čitav niz manjih i većih uloga u koje uskaču glumci, iskušavajući se u pozicijama bullyja i žrtava.

Nakon završetka predstave učenici su se uputili do Zoološkog vrta grada Zagreba. U dvosatnom razgledavanju i uživanju u učenju o raznim životinjama, proučavanju njihove ugroženosti izdvojili su životinje koje su ih se posebno dojmile: afrički lav, crveni panda, kapibara, ametistni piton, zelena jamičarka te su kao iznenađenje upoznali malenu crvenouhu kornjaču.

Puni dojmova uz osmijeh na licu vratili su se svojim kućama. Klikni na opširnije za tri fotografije. (Nikolina Ozimec)

objavio: Zvonimir Guć   datum: 24. 11. 2023.