Ovaj tjedan: 329
Danas: 171
Događajnica

Županijski kros

Županijski kros miting je održan 9.11.2023. u Gornjoj Šemnici. Iz opravdanih razloga s natjecanja je ove godine izostalo mnogo učenika naše škole (terenska nastava 6. razreda, „Atom“, sportske ozljede). Prema pravilima, potrebna su minimalno tri natjecatelja po kategoriji za ekipni poredak škola. Stoga smo ekipni poredak ostvarili samo u konkurenciji dječaka 7. i 8. razreda, dok smo u ostalim kategorijama nastupali isključivo u pojedinačnoj konkurenciji. Učenik Leonardo Lesičar nastupio je na natjecanju usprkos ozljedi noge.
Na kros mitingu su sudjelovali Dea Puklin iz 5.b, Nives Piljak, Lana Rod, Marko Tuškan i Tomislav Sremec iz 8.b te Leonardo Lesičar iz 8.a razreda. Dea je na cilj stigla 41. od ukupno 76 učenica petih i šestih razreda,  Nives je osvojila 30., a Lana 43. mjesto od ukupno 79 sedmašica i osmašica; Kod sedmih i osmih razreda za dječake naša škola je ekipno zauzela 19. mjesto od 21 škole iz županije, dok su u pojedinačnoj konkurenciji naši osmaši osvojili: 36. mjesto Marko, 50. Tomislav i 83. mjesto Leonardo.
Natjecanje je proteklo u poštenoj sportskoj borbi, nije bilo nikakvih ozljeda. Bez obzira na osrednje rezultate, učenici su pružili svoj maksimum te uvidjeli da za bolje rezultate treba uložiti još više rada u pripremnom periodu. Pohvalno je da su naši učenici pristojnim i korektnim ponašanjem dostojno predstavili svoju školu. Klikni na opširnije za jednu fotografiju. (Stjepan Škrlec)