Učenici četvrtih razreda u Zagrebu

Učenici 4.a i 4.b razreda su u petak, 10. studenog, autobusom otišli na terensku nastavu u Zagreb.
Krenuli su u 10 sati. Vrijeme je bilo kišovito. Kad su u Zagrebu izašli iz autobusa, pješice su otišli do Gradskog kazališta Žar ptica. Gledali su predstavu Heidi. Predstava je bila lijepa, a najviše su im se svidjeli likovi Heidi i djeda te pjesme. Poslije predstave pješice su se vratili do autobusa. Autobusom su otišli do Gornjeg grada te su izašli pokraj zagrebačke katedrale. Do Muzeja grada Zagreba su se prošetali kroz tržnicu Dolac.
U muzeju su upoznali prošlost grada Zagreba. Najviše im se svidjela maska za sramoćenje koju su ljudi nosili kao kaznu. Kad su izašli iz muzeja krenuli su prema autobusu. Na tom putu vidjeli su crkvu sv. Marka i prošli kroz Kamenita vrata. Još su prošli preko Trga bana Josipa Jelačića i čuli legendu o imenu grada.
Krenuli su kući. Kroz grad su putovali jako sporo, ali su pjevali pa je bilo zabavnije. Došli su kući po kiši i mrklom mraku. Klikni na opširnije za tri fotografije.

objavio: Zvonimir Guć   datum: 14. 11. 2023.