U našoj školi osnovana Učenička zadruga "Zlatka"

U četvrtak, 2. studenoga, u našoj je školi utemeljena Učenička zadruga „Zlatka“. Na osnivačkoj skupštini sudjelovali su učitelji voditelji zadružnih sekcija, učenici članovi sekcija, predstavnici roditelja i lokalne samouprave te ravnatelj škole. Zadruga objedinjuje 11 sekcija koje djeluju u sklopu izvannastavnih aktivnosti. Na osnivačkoj skupštini usvojena su Pravila Zadruge te Plan i program rada. Odabrana je uprava Zadruge, a čine ju Zadružni odbor, predsjednik i tajnik Zadruge. Za članove Zadružnog odbora izabrani su: Ankica Krajnik, Martina Kurečić Mijatović i Kristina Fruk iz reda osoblja škole, Silvija Domitran iz reda roditelja učenika članova, Darko Varga iz reda suosnivača, Lorena Kulfa, Ela Vlahek i Ena Juriša iz reda učenika zadrugara te Laura Bingula kao predstavnica Grada Zlatara. Za predsjednicu Zadruge izabrana je Martina Kurečić Mijatović, za njezinu zamjenicu Ankica Krajnik, a za tajnicu Kristina Fruk. Za voditeljicu Matične knjige i Ljetopisa izabrana je Ivana Lisak. Na prijedlog Učiteljskog vijeća i uz prethodnu suglasnost uprave Zadruge za stručnu voditeljicu Zadruge Školski odbor imenovao je učiteljicu biologije Martinu Kurečić Mijatović.

Učeničke zadruge važan su oblik odgojno-obrazovnog rada u školama jer potiču razvoj poduzetničkih znanja i vještina, potencijala i radnih navika učenika te jačaju njihovo samopouzdanje i svijest o vlastitim interesima i mogućnostima. S obzirom na to da Zadruga može imati svoje vanjske podupirajuće članove, ravnatelj škole poziva ovim putem roditelje učenika škole, lokalne poduzetnike, predstavnike udruga i ostale zainteresirane pojedince, ustanove ili organizacije da se pridruže radu Učeničke zadruge „Zlatka“ s ciljem promicanja i ostvarivanja njezinih temeljnih vrijednosti. Klikni na opširnije za više fotografija. (Anita Martinić)

objavio: Nina Posarić   datum: 7. 11. 2023.