Posjet Međunarodnom festivalu dječjeg filma

U četvrtak 12. listopada 2023. učenici drugih razreda naše škole posjetili su 12. međunarodni festival dječjeg filma - KIKI festival u Mariji Bistrici. Učenici su sudjelovali u  projekciji KIKI 2 u sklopu koje su gledali češki animirani film Guska, švicarski animirani film Kraljica lisaca, nizozemski igrani film Hannin san i animirani film Svinja, talijanski animirani film Kamo kamen padne i njemački animirani film Blokovi. Nakon svake projekcije održana je stručna analiza i diskusija o pogledanom filmu. U navedenim analizama i diskusijama su učenici mogli sudjelovati i izraziti svoje mišljenje i dojmove. S užitkom su raspravljali o svakom pogledanom filmu te ga ocijenili ocjenom od 1 do 5. Nakon projekcije filmova uputili smo se u Hrvatsko nacionalno svetište Majke Božje Bistričke u kojem nam je svećenik ispričao kratku priču o svetištu. Učenici su s velikim zanimanjem slušali priču i s radošću su razgledali svetište. Po završetku razgleda svetišta uživali smo u slobodnom vremenu i bistričkom sladoledu, a potom smo puni pozitivnih dojmova krenuli natrag svojim kućama. Klikni na opširnije za nekoliko fotografija. (Valentina Labaš)

objavio: Zvonimir Guć   datum: 18. 10. 2023.