Ela Vlahek i Melani Benčić nastupile na Zboru malih pjesnika

Na 54. Zboru malih pjesnika, priredbi dječjeg literarnog stvaralaštva što se u sklopu Dana kajkavske riječi tradicionalno održava u našemu gradu, nastupile su u subotu, 30. rujna, i dvije naše učenice. Ela Vlahek, učenica 8.a razreda, recitirala je svoju pjesmu Vrijeme je, dok je Melani Benčić, također učenica 8.a razreda, krasnoslovila svoju pjesmu Glava hiže. Od 318 pjesničkih radova pristiglih na natječaj prosudbeno povjerenstvo odabralo je 63 rada iz 51 škole za objavu u Zborniku dječjih literarnih radova i za izvođenje na Zboru. Mentorica naših učenika bila je učiteljica hrvatskog jezika Ivana Pikutić. U prigodnome programu nastupio je pjevački zbor naše škole, a za glazbenu popunu između recitacija pobrinuli su se učenici osnovnih glazbenih škola iz Lobora i Marije Bistrice, svi pod vodstvom učitelja glazbene kulture Matije Vučkovića. Program priredbe i ove je godine osmislila i uspješno koordinirala učiteljica Blanka Sviben. Klikni na opširnije za nekoliko fotografija. (Marijan Posarić)

objavio: Nina Posarić   datum: 2. 10. 2023.