Naši učenici sudjelovali na 4. Biciklističkoj učilici

Pod sloganom „Bicikl je voziti lako - ako znaš kako!“ u okružju naše škole održana je u srijedu, 13. rujna, četvrta po redu Biciklistička učilica koju su, s ciljem edukacije djece o pravilnom kretanju biciklista u prometu, organizirali Društvo „Naša djeca“ Grada Zlatara, Policijska postaja Zlatar Bistrica, Grad Zlatar i zlatarska Osnovna škola. Ovoga je puta na Učilici sudjelovalo 80-ak učenika trećih i četvrtih razreda naše škole. Male je bicikliste na školskom igralištu najprije pozdravio službenik za sigurnost i preventivu cestovnog prometa Policijske postaje Zlatar Bistrica Davor Klenkar te ih upoznao s prometnim propisima, pravilnim kretanjem biciklom po cesti, prometnim znakovima i najčešćim pogreškama koje uzrokuju prometne nesreće. Iz teorijskog dijela valja izdvojiti i upamtiti zakonsku odrednicu prema kojoj djeca mlađa od devet godina ne smiju sudjelovati u prometu biciklom na cesti. O pružanju prve pomoći kratku edukaciju proveli su djelatnici Zavoda za hitnu medicinu. Nakon upoznavanja s prometnim pravilima sudionici su naučeno primijenili u praktičnome dijelu na poligonu, koji je za ovu prigodu bio postavljen uzduž Nazorove ulice i u Parku hrvatske mladeži. Uz budnu pratnju policijskih službenika na motociklima uslijedila je kružna vožnja biciklima ulicama Zlatara. Svim sudionicima ovogodišnje Učilice priznanja je podijelio načelnik Policijske postaje Zlatar Bistrica Mario Duktaj, a prigodne darove gradonačelnica Zlatara Jasenka Auguštan-Pentek. Cjelokupno događanje snimala je novinarska ekipa HRT-a, a nazočio mu je i Miron Huljak, policijski savjetnik iz Službe za sigurnost cestovnog prometa Ravnateljstva policije. Klikni na opširnije za više fotografija. (Marijan Posarić)

objavio: Nina Posarić   datum: 14. 9. 2023.