Nerezine 2023.

U ponedjeljak 26. lipnja učenici trećih razreda iz Zlatara, Donje Batine i Belca krenuli su put Nerezina u, sad već tradicionalnu, školu plivanja.

Nakon neprospavane noći autobusom su se u ranim jutarnjim satima uputili na Kvarner. Putovanje je proteklo u uzbuđenju i iščekivanju. Posebno oduševljenje bilo je na trajektu. Dolaskom u Nerezine smjestili su se u sobe, ručali i odmorili. Nakon početnog testiranja čak 30 učenika je pokazalo da su plivači. Ipak, do kraja obuke svi su uspješno svladali tehnike i strah od skokova.
Posebno oduševljenje pružali su popularni SUP-ovi, daske na kojima su veslali nerezinskim vodama.
U ponedjeljak, 3. srpnja u 6 sati uputili su se pješice uskim kamenitim stazama i osvojili Osorščicu, a u srijedu 5. srpnja u crvenoj polupodmornici istražili su lošinjski akvatorij. Pratila ih je prekrasna "sirena".
Povratak kući u četvrtak, 6. srpnja mnogima je prebrzo stigao. Ipak, veselo su u Zlataru iskočili iz autobusa osnaženi znanjem i vještinama koje su stekli i s novim uspomenama na jednu neponovljivu pustolovinu. Klkni na opširnije za nekoliko fotografija. (Ana Marija Korpar)

objavio: Zvonimir Guć   datum: 10. 7. 2023.