Sudjelovali smo na završnoj konferenciji projekta #zavolontirAJMO se

U Centru za mlade Krapinsko-zagorske županije u Zaboku održana je protekle srijede, 14. lipnja, završna konferencija projekta #zavolontirAJMO se te dodjela nagrada učenicima koji su sudjelovali u literarno-likovnom natječaju „Dobro biram – Volontiram!“. Riječ je o jednoj od aktivnosti u sklopu istoimenog projekta koji provodi Mreža udruga Zagor u partnerstvu s pet osnovnih škola i Krapinsko-zagorskom županijom, a naša se škola u projekt uključila po treći put. Na literarno-likovnom natječaju glavne nagrade dodijeljene su u četirima kategorijama, od 5. do 8. razreda, a naša učenica Paula Pereglin (6.b) nagrađena je u kategoriji literarnih radova za učenike šestih razreda. Ostali učenici, čiji su radovi sudjelovali u natječaju pod mentorstvom učiteljica Petre Kolar i Maje Burek, dobili su prigodne zahvalnice. Projekt je financiran sredstvima Ministarstva znanosti i obrazovanja u okviru izvaninstitucionalnog odgoja i obrazovanja. Ove su godine iz naše škole u nj bili uključeni učenici 5.b razreda s razrednicom Anitom Martinić. Tijekom projekta u našoj su školi provedene dvije radionice i dvije volonterske akcije, a njih su na završnoj konferenciji predstavili učenici  Mihael Krušelj, Helena Matjašec , Lucija Petrinec i Dominik Stažnik. Katalog literarnih i likovnih radova u sklopu natječaja „Dobro biram – Volontiram“ može se pogledati OVDJE, a nekoliko fotografija s dodjele nagrada i s volonterskih akcija pod opširnije. (Anita Martinić)

objavio: Nina Posarić   datum: 16. 6. 2023.