Naši šahisti nastupili na Sportskim igrama mladih KZŽ – Lucija Popov brončana

Prošle subote, 20. svibnja, naši najmlađi šahisti još jednom su nastupili na natjecanju u sklopu Sportskih igara mladih Krapinsko-zagorske županije. Za razliku od prijašnjih godina, ove je godine broj sudionika na natjecanju u Donjoj Stubici bio rekordno velik, pa su se naši mladi šahisti i šahistice natjecali u konkurenciji čak 44 djece iz svih krajeva naše županije. Lucija Popov (3.b) natjecala se u konkurenciji djevojčica rođenih poslije 2012. godine. Lucija je turnir završila na trećem mjestu, pa je tako našoj školi donijela još jednu, brončanu šahovsku medalju. Karlo Gabud (5.b) i Dino Balun (6.b) natjecali su se u konkurenciji dječaka rođenih 2012. godine i ranije, gdje je od odigranih 6 kola Karlo ostvario 3 boda, dok je Dino natjecanje završio s 1.5 bodom. David Posarić (5.b) i Fran Stjepan Cesar (3.b) natjecali su se u konkurenciji dječaka rođenih poslije 2012. godine, pri čemu je u 6 kola David osvojio 3 boda, a Fran 2 boda. Time su naši natjecatelji zauzeli solidna srednja mjesta na ljestvici ukupnog poretka.
Čestitamo svim natjecateljima te im želimo još puno uspjeha i veselih natjecateljskih druženja! Klikni na opširnije za nekoliko fotografija. (Luka Popov)

objavio: Nina Posarić   datum: 22. 5. 2023.