Gostovali smo na Saboru čakavskog pjesništva u Žminju

Njegujući dugogodišnju tradiciju uzajamnog posjećivanja manifestacija koje njeguju kajkavsku, odnosno čakavsku pisanu i govorenu riječ, učenici naše škole, u organizaciji Pučkog otvorenog učilišta dr. Jurja Žerjavića iz Zlatara, sudjelovali su u subotu, 13. svibnja, kao gosti na 52. Saboru čakavskog pjesništva u Žminju. Riječ je o tradicionalnoj manifestaciji na kojoj se natječu učenici osnovnih i srednjih škola s čakavskoga govornog područja, a organizira ju Katedra Čakavskog sabora Žminj. Odličnom izvedbom dviju kajkavskih pjesama, Štela bi i Moj vučitel, naš kvartet u sastavu Adam Adanić na bisernici, Elena Šrajbek na violončelu, Petra Benko na gitari i Tamara Sremec kao vokal upotpunio je program priredbe i pobrao zasluženi pljesak brojne publike u Čakavskoj kući u Žminju. Ujedno su male čakavčiće pozvali u uzvratni posjet Zboru malih pjesnika, koji se u sklopu Dana kajkavske riječi tradicionalno održava svake jeseni u Zlataru. U pratnji učitelja glazbene kulture Matije Vučkovića i ravnatelja škole naši su učenici za subotnjeg boravka u Istri posjetili i grad Rovinj. Klikni na opširnije za više fotografija. (Marijan Posarić)

objavio: Nina Posarić   datum: 15. 5. 2023.