Naše učenice osvojile prvo mjesto u ekipnom online natjecanju „Djevojčice u informatici“

Prošli tjedan stigla je i službena potvrda rezultata ekipnog online natjecanja „Djevojčice u informatici“ održanog 27. travnja u sklopu eTwinning projekta „Djevojčice u STEM-u“. U konkurenciji 64 ekipe iz 60 osnovnih škola iz cijele Hrvatske ekipa naše škole u sastavu Petra Brčić, Vjera Posarić, Ela Vlahek i Karla Bručić osvojila je izvrsno prvo mjesto. Ispit se rješavao 90 minuta, a bio je sastavljen od 20 zadataka iz područja digitalnih kompetencija, računalnog razmišljanja i programiranja. Cilj je ovog natjecanja veće uključivanje djevojčica u STEM područja, promocija računalnog i logičkog razmišljanja te poticanje timskog rada. Natjecanje se provodi online, a sudjelovati mogu ženske ekipe sastavljene isključivo od dviju učenica sedmih razreda i dviju učenica osmih razreda. Mentorica naših svestranih učenica učiteljica je informatike Nina Posarić. Klikni na opširnije za dvije fotografije. (Marijan Posarić)

objavio: Nina Posarić   datum: 15. 5. 2023.