Posjet sudu

Učenici 2.a i 2.b razreda, zajedno sa svojim učiteljicama Ankicom Krajnik i Marinom Sviben te školskim knjižničarem Zvonimirom Gućem, posjetili su Općinski sud Zlatar. Srdačnu dobrodošlicu poželjela im je ravnateljica sudske uprave gospođa Melita Mustač Kurečić. Na ulazu su prošli kroz detektor metala koji otkriva unošenje nepoželjnih predmeta u zgradu. Razgledali su pritvorsku jedinicu u kojoj osuđene osobe dovedene iz pritvora čekaju suđenje u pratnji pravosudnih policajaca. Zatim ih je gospođa sutkinja pozvala u sudnicu gdje im je demonstrirala proces suđenja za krađu bicikla. Helena, Sofija i Lobel pozvani su kao svjedoci. Presuda još nije izrečena. Bilo je vrlo zanimljivo jer većini učenika bio je to prvi ulazak u zgradu suda. Klikni na opširnije za više fotografija. (Ankica Krajnik)

objavio: Nina Posarić   datum: 10. 5. 2023.