Državno natjecanje "Čitanjem do zvijezda"

U petak, 5. svibnja, u Čakovcu je održana nacionalna razina natjecanja "Čitanjem do zvijezda" s međunarodnim sudjelovanjem, na kojoj su se okupili najuspješniji učenici s nižih razina natjecanja. Ovim se natjecanjem potiče čitanje, popularizira knjiga te se učenici međusobno upoznaju i druže. Ove je godine na završnoj razini sudjelovalo četristotinjak učenika koji su se okušali u dvije kategorije: kviz znanja, u kojemu se propituje pročitanost triju djela, te kreativni uradak kojim učenici spajaju svoju ljubav prema čitanju i kreativnosti. Ovogodišnja tema natjecanja bila je Volim London, a čitale su se tri knjige: Pekinezer Princ u službi Njezina Veličanstva Krunoslava Mikulana, Sherlock Holmes – Grimizna istraga Sir Arthura Conana Doylea i Zvijer iz Buckinghamske palače Davida Walliamsa. Našu je školu svojim plakatom predstavljala Vjera Posarić, učenica 8.a razreda, kao prva na županijskoj razini natjecanja. Među 37 izvrsnih plakata Vjera je osvojila 25. mjesto i pohvale žirija za svoj talent i kreativnost. Mentorice su bile učiteljica Likovne kulture Maja Burek i učiteljica Hrvatskog jezika Petra Kolar. Nakon natjecateljskog dijela i obilaska Čakovca učenicima i mentorima pridružio se i jedan od autora zadanih djela - Krunoslav Mikulan sa svojim pekinezerom Princem, glavnim likom istoimene knjige. Klikni na opširnije za nekoliko fotografija. (Petra Kolar)

objavio: Nina Posarić   datum: 9. 5. 2023.