Generacija osmaša iz 1968. ponovno u školskim klupama

U subotu, 29. travnja, u našoj se školi, nakon pet godina, ponovno okupila generacija osmaša iz školske godine 1967./68. kako bi prigodno obilježila 55. obljetnicu završetka osnovnoškolskog obrazovanja. Dvadeset kolegica i kolega iz ondašnjeg 8.b razreda, čija je razrednica bila prof. Jasna Mlakar, ispred naše škole srdačno je dočekao ravnatelj Marijan Posarić. Neki od njih nisu bili na jubilarnoj, 50. obljetnici, i nisu se desetljećima međusobno vidjeli, pa je subotnji susret, uz mnogo smijeha i pokoju suzu radosnicu, bio nabijen emocijama. Na znak školskoga zvona dvadeset bivših zlatarskih pučkoškolaca ušlo je u predvorje škole gdje su se zadržali nekoliko minuta evocirajući uspomene iz đačkoga doba. Potom su se uputili u učionicu matematike gdje im je ravnatelj Posarić poželio dobrodošlicu, izrazivši pritom zadovoljstvo ponovnim susretom. Suorganizator susreta Stjepan Domitran zahvalio je ravnatelju na gostoprimstvu, a bivša učenica Daja Globan Kovačević, koja je diplomirala hrvatski jezik i književnost te više od dvadeset godina radila kao novinarka, lektorica i urednica dnevnih i tjednih novina, darovala je školskoj knjižnici po dva primjerka svojih triju knjiga. Nakon susreta u školi svi su se uputili na zlatarsko groblje gdje su položili cvijeće na grob svoje razrednice. „Mlakaričini bekavci“, kako sami sebe vole nazivati, ovogodišnji su susret završili prigodnim domjenkom u jednom od zlatarskih restorana. Klikni na opširnije za nekoliko fotografija. (Nina Posarić)

objavio: Nina Posarić   datum: 1. 5. 2023.